Magnez w walce ze stresem

Szybkie tempo życia oraz nadmiar obowiązków w pracy i domu sprzyjają stresowi, a ten z kolei przyczynia się do obniżenia nastroju i może powodować wiele groźnych chorób. Ciągłe napięcie powoduje kłopoty ze snem, a w efekcie również obniżenie koncentracji. Udowodniono, że na stres bardziej podatne są osoby cierpiące na niedobór magnezu, a jednocześnie stres powoduje wypłukiwanie tego ważnego makroelementu z organizmu. W ten sposób powstaje błędne koło, które z całą pewnością należy przerwać jak najszybciej.

Życie bez stresu jest po prostu lepsze i bardziej radosne, stąd warto go wyeliminować. Oczywiście nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać, ale też nie nieosiągalne. Na sukces składa się wiele czynników, do których należy m. in. aktywność fizyczna, stosowanie technik relaksacyjnych, zdrowa dieta i dostarczenie organizmowi wspomnianego już magnezu. Warto wiedzieć, że chociaż są one zawarte w takich produktach spożywczych, jak nasiona, szpinak, jarmuż, czy soja warzywna, to pod wpływem gotowania mogą one tracić cenne składniki, a tym samym utrudniać przyswajanie magnezu. Co robić w takiej sytuacji?

Najprostszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po odpowiednie suplementy diety. Warto, aby zawierały one również witaminę B6, która usprawnia wchłanianie tego makroelementu. Osoby ze zwiększonym zapotrzebowaniem na magnez, a więc narażone na stres, powinny stosować preparaty przeznaczone specjalnie dla nich i z większą dawką magnezu, jak np. Magne B6 Max (https://www.magneb6.pl/produkty/magneb6%20produkty/magne-b6-max).

Comments are closed.

Advertisement
Kalendarz
October 2019
M T W T F S S
« Sep    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
  • Zakrzepica w ciąży

    Ciąża to dla wielu kobiet ciężki okres, ponieważ w tym czasie ich organizm zaczyna inaczej funkcjonować niż dotychczas. Należy wystrzegać się wówczas wielu rzeczy, inne z kolei wdrażać. Należy też wyjątkowo dbać o siebie, aby nie doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia zarówno swojego, jak i dziecka. Ciąża może przyczyniać się do występowania różnych chorób, do … »
  • Jakie tabletki od alergii wybrać?

    Wystarczy dobrze zapoznać się z ofertą wielu aptek, aby uświadomić sobie, że wybór tabletek przeznaczonych do walki z alergią jest całkiem spory. Każdy wobec tego może znaleźć dla siebie odpowiedni lek. Tylko problem polega na tym, że nie każde tabletki są tak w stu procentach bezpieczne. Dlaczego? »
  • Regulacje organizacji

    Jednym z zadań instytucji która nosi nazwę Polska Organizacja Turystyczna jest regulowanie rozwoju produktu turystycznego. Regulacje tego rodzaju obejmują zakres terenów lokalnych oraz regionalnych. W tym przypadku organizacja wydziela odpowiednie załogi, które zajmują się poszczególnymi terenami. Sprawdzane są walory oraz fakt, czy miejscowi wykorzystują zasoby przyrodnicze e w stu procentach. Jeżeli nie, to organizacja pomaga … »