Jak wybrać płytki ceramiczne?

płytki ceramiczneWykończając dom lub mieszkanie będziemy odwiedzać sklep z płytkami. Sklepy takie znajdują się w każdym mieście, będzie to także Poznań. Wybór w sklepach jest ogromny, płytki ceramiczne różnią się od siebie kolorystyką, parametrami, rodzajami zastosowania. Wybór jest trudny. Jak go dokonać aby zakupione płytki spełniły nasze oczekiwania i służyły nam przez wiele lat? Po pierwsze oczywiście należy określić miejsce ich przeznaczenia, inny rodzaj glazury będzie odpowiedni na ściany łazienki a inny będzie idealny jako podłoga w salonie.

Jeśli nie mamy gotowego projektu możemy wybrać się do takiego salonu, w którym projekt zostanie dla nas przygotowany za darmo. Warto to rozważyć, projektant dobierze od razu płytki o odpowiednich parametrach. Jednym z takich istotnych parametrów jest klasa ścieralności dla płytek podłogowych http://www.domlazienkaplytki.pl/nasza-oferta . Im częściej wchodzimy do pomieszczenia w butach, tym wyższa powinna być klasa ścieralności. Przy zakupie płytek do kabiny prysznicowej, należy zwrócić uwagę na antypoślizgowość.
W nowoczesnych wnętrzach, dla wykończeń z mało widocznymi spoinami, szukajmy płytek rektyfikowanych, ich krawędzie są szlifowane i bardziej wyrównane, co pozwala na zastosowanie fug o minimalnych szerokościach. Oprócz wymienionych parametrów wybierajmy ceramikę kolorystycznie dopasowaną do reszty pomieszczenia i taką, która wpada nam w oko i nie znudzi się zbyt szybko. Zwróćmy także na gatunek kupowanego towaru, oznaczenie powinno znaleźć się na opakowaniu. Najlepszy będzie gatunek pierwszy.

Comments are closed.

Advertisement
Kalendarz
August 2019
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
  • Turystyka w średniowieczu

    Czy w średniowieczu znał ktoś termin turystyka? Niestety, ale nie podróżowano tak wiele. Technologia na to nie pozwalała. Raczej brak technologii, który był bardzo uporczywy. Ludzie przemieszczali się i zmieniali miejsce zamieszkania. Jednak to były podróże, które miały inny cel. Nikt nie jechał do miasta, aby odpocząć. Turystyka polegała na handlu lub na sprawach osobistych. … »
  • Przyczyny powstawania wodniaka jądra

    Mężczyźni mogą mieć wiele problemów ze swoją męskością. Z pewnością powinni regularnie się badać, ale nie każdy mężczyzna znajduje czas na wizytę u lekarza. Regularne sprawdzanie stanu swoich genitaliów może odbywać się w domu, ważne tylko, aby to robić regularnie. Podczas codziennej higieny można w końcu przyjrzeć się swoim jądrom i ocenić, czy zaszły w … »
  • Turystyka w nauce

    Turystyka jako jedna z bardzo ważnych dziedzin życia każdego człowieka jest brana pod uwagę również przez naukowców. Jako iż zjawisko to jest bardzo złożone oraz rozpowszechnione, naukowcy nie mogą pozostać obojętni. Ponadto turystyka odnosi się do bardzo wielu aspektów życia ludzkiego. Dzięki tej złożoności oraz wpływom na ludzkie życie, turystyka została umieszczona w wielu naukach … »