Aranżacja małej kuchni – jak sprawić, by była wyjątkowa

Małe wnętrza pozostawiają nam ograniczone możliwości w wystroju wnętrza, zwłaszcza w pomieszczeniach, które spełniają ściśle określoną funkcję. Projekt kuchni musi zawsze uwzględniać strefę przechowywania, przygotowywania posiłków oraz strefę zmywania. Brak jednej z nich sprawi, że pomieszczenie przestanie być funkcjonalne. Aranżacje kuchni powinny więc podporządkować się głównej funkcji pokoju, co nie oznacza, że nie mogą zachwycać.

W małych wnętrzach warto przede wszystkim stosować środki, które pozwolą optycznie powiększyć wnętrze. W niewielkiej kuchni dobrze zastosować białą lub jasną kolorystykę ścian. Jeśli chcemy, by była bardziej przytulna, zadbajmy o drewniane blaty i meble, które doskonale sprawdzą się w tego typu pomieszczeniach. Ważną rolę odegra też oświetlenie kuchni, im więcej źródeł światła w małym pomieszczeniu, tym większe wrażenie przestronności.

Jako elementy dekoracji wnętrza w małej przestrzeni kuchennej powinny wystarczyć nam materiały wykończeniowe. Płytki ścienne do kuchni będą z powodzeniem spełniać to zadanie, a przy tym zabezpieczą nasze ściany, które łatwo ulegają zabrudzeniom w czasie gotowania. Możemy je również zastąpić dekoracyjną mozaiką w kuchni, która sprawi, że wnętrze będzie niezwykle nowoczesne. Możemy np. stworzyć z niej wyjątkowy, drobny akcent kolorystyczny w białej kuchni.

Poszukując inspiracji do małej kuchni, warto zajrzeć na stronę https://mo.design/category/kuchnia/, gdzie znajdują się wyjątkowe zdjęcia aranżacji nawet niewielkich pomieszczeń.

Comments are closed.

Advertisement
Kalendarz
July 2019
M T W T F S S
« Feb    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
  • Nosarzewo

    Nosarzewo to miejscowość znajdująca się pod Mławą. Są to oczywiście tereny należące terytorialnie do Mazowsza, a co za tym idzie możemy się tu wybrać na naprawdę ciekawą wycieczkę. Żeby wypocząć w tamtych stronach nie potrzebujemy dużo funduszy, czy też wielkiego bagażu w te strony możemy zabrać się w dowolnej chwili. Jeśli lubimy ciekawostki z 2 … »
  • Gospodarstwo agroturystyczne

    Żyjemy w coraz większym tempie, rzadko zwracając uwagę na zdrowe odżywianie, i odpoczynek w odpowiedniej ilości, mogący zapewnić nam relaks, a co za tym idzie i zdrowie. »
  • Wakacje pełne wspomnień

    Wakacje stają się momentem kiedy największa ilość z nas decyduje się na odpoczynek, oderwanie się od codzienności, zwiedzenie pięknych miejsc jakie oferowane są nam na świecie. Kiedy decydujemy się na wybór danej oferty, warto dokładniej zapoznać się z informacjami dotyczącymi przewoźnika, czy organizatora, niestety pojawiające się na rynku zawirowania kryzysowe często odbijają się na jakości … »