Aranżacja małej kuchni – jak sprawić, by była wyjątkowa

Małe wnętrza pozostawiają nam ograniczone możliwości w wystroju wnętrza, zwłaszcza w pomieszczeniach, które spełniają ściśle określoną funkcję. Projekt kuchni musi zawsze uwzględniać strefę przechowywania, przygotowywania posiłków oraz strefę zmywania. Brak jednej z nich sprawi, że pomieszczenie przestanie być funkcjonalne. Aranżacje kuchni powinny więc podporządkować się głównej funkcji pokoju, co nie oznacza, że nie mogą zachwycać.

W małych wnętrzach warto przede wszystkim stosować środki, które pozwolą optycznie powiększyć wnętrze. W niewielkiej kuchni dobrze zastosować białą lub jasną kolorystykę ścian. Jeśli chcemy, by była bardziej przytulna, zadbajmy o drewniane blaty i meble, które doskonale sprawdzą się w tego typu pomieszczeniach. Ważną rolę odegra też oświetlenie kuchni, im więcej źródeł światła w małym pomieszczeniu, tym większe wrażenie przestronności.

Jako elementy dekoracji wnętrza w małej przestrzeni kuchennej powinny wystarczyć nam materiały wykończeniowe. Płytki ścienne do kuchni będą z powodzeniem spełniać to zadanie, a przy tym zabezpieczą nasze ściany, które łatwo ulegają zabrudzeniom w czasie gotowania. Możemy je również zastąpić dekoracyjną mozaiką w kuchni, która sprawi, że wnętrze będzie niezwykle nowoczesne. Możemy np. stworzyć z niej wyjątkowy, drobny akcent kolorystyczny w białej kuchni.

Poszukując inspiracji do małej kuchni, warto zajrzeć na stronę https://mo.design/category/kuchnia/, gdzie znajdują się wyjątkowe zdjęcia aranżacji nawet niewielkich pomieszczeń.

Comments are closed.

Advertisement
Kalendarz
December 2018
M T W T F S S
« Jun    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
  • Powiązania z turystyką

    Jak mogłoby się wydawać, nie wiele nauk może być powiązanych z turystyką. Jednak jak to zwykle bywa, pozory mylą. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak wiele dziedzin jest bezpośrednio połączonych z turystyką oraz różnymi jej formami. Tego rodzaju nieodłączną dziedzinę życia każdego człowieka naukowcy powiązali z tego rodzaju naukami: geografia, psychologia, socjologia, pedagogika, … »
  • Podróżowanie po Europie

    Podróże, to ulubione zajęcie wielu ludzi. Coraz więcej dostępnych jest ofert wyjazdów, nie tylko tych w Polsce, ale także za granicę. Korzysta z nich z roku na rok większa liczba osób. Można dzięki takim wyjazdom udać się np. na narty w Alpy, lub na wakacje do Hiszpanii. Każdy pomysł jest dobry, o ile warunki odpowiadają … »
  • Miasto piernika

    Dobrym pomysłem na odwiedzenie ciekawego polskiego miasta może być Toruń. Bardzo często określany miastem najlepszych pierników, jednak swoją sławę zawdzięcza Kopernikowi. Wybierając się do Torunia możemy zwiedzić wiele ciekawych obiektów, wśród których znajdziemy kościoły. Ponadto Toruń posiada piękny rynek, dzięki czemu spacery będą naprawdę wyjątkowe. Warto przebywając w Toruniu udać się pod pomnik Mikołaja Kopernika. … »