Aranżacja małej kuchni – jak sprawić, by była wyjątkowa

Małe wnętrza pozostawiają nam ograniczone możliwości w wystroju wnętrza, zwłaszcza w pomieszczeniach, które spełniają ściśle określoną funkcję. Projekt kuchni musi zawsze uwzględniać strefę przechowywania, przygotowywania posiłków oraz strefę zmywania. Brak jednej z nich sprawi, że pomieszczenie przestanie być funkcjonalne. Aranżacje kuchni powinny więc podporządkować się głównej funkcji pokoju, co nie oznacza, że nie mogą zachwycać.

W małych wnętrzach warto przede wszystkim stosować środki, które pozwolą optycznie powiększyć wnętrze. W niewielkiej kuchni dobrze zastosować białą lub jasną kolorystykę ścian. Jeśli chcemy, by była bardziej przytulna, zadbajmy o drewniane blaty i meble, które doskonale sprawdzą się w tego typu pomieszczeniach. Ważną rolę odegra też oświetlenie kuchni, im więcej źródeł światła w małym pomieszczeniu, tym większe wrażenie przestronności.

Jako elementy dekoracji wnętrza w małej przestrzeni kuchennej powinny wystarczyć nam materiały wykończeniowe. Płytki ścienne do kuchni będą z powodzeniem spełniać to zadanie, a przy tym zabezpieczą nasze ściany, które łatwo ulegają zabrudzeniom w czasie gotowania. Możemy je również zastąpić dekoracyjną mozaiką w kuchni, która sprawi, że wnętrze będzie niezwykle nowoczesne. Możemy np. stworzyć z niej wyjątkowy, drobny akcent kolorystyczny w białej kuchni.

Poszukując inspiracji do małej kuchni, warto zajrzeć na stronę https://mo.design/category/kuchnia/, gdzie znajdują się wyjątkowe zdjęcia aranżacji nawet niewielkich pomieszczeń.

Comments are closed.

Advertisement
Kalendarz
May 2019
M T W T F S S
« Feb    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Zabytki i zwiedzanie

    Najczęściej atrakcje turystyczne polegają na zwiedzaniu. Chyba, że pojechaliśmy do takiego miejsca, gdzie nie ma czego zwiedzać. Możemy odwiedzić tam knajpy, puby, plaże, restauracje oraz inne ciekawe miejsca. Każdy ma inne wyobrażenie zwiedzania. Dla jednych zabytki są ciekawe, a dla innych to zwyczajne budynki, które bardzo szybko się nudzą oraz nie mają jakiejkolwiek wartości. To … »
  • Podróżowanie po Europie

    Podróże, to ulubione zajęcie wielu ludzi. Coraz więcej dostępnych jest ofert wyjazdów, nie tylko tych w Polsce, ale także za granicę. Korzysta z nich z roku na rok większa liczba osób. Można dzięki takim wyjazdom udać się np. na narty w Alpy, lub na wakacje do Hiszpanii. Każdy pomysł jest dobry, o ile warunki odpowiadają … »
  • Okresy pylenia

    Każdy okres pylenia roślin jest bardzo uciążliwy dla alergików. Trzeba przyznać, że nawet osoby, które nie posiadają żadnej alergii czasami odczuwają jakieś dolegliwości w okresie największego pylenia roślin. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że alergicy mogą nawet bardzo chorować w okresie największego pylenia roślin. Wobec tego informacje na temat aktualnego pylenia roślin są dla nich … »