Aranżacja małej kuchni – jak sprawić, by była wyjątkowa

Małe wnętrza pozostawiają nam ograniczone możliwości w wystroju wnętrza, zwłaszcza w pomieszczeniach, które spełniają ściśle określoną funkcję. Projekt kuchni musi zawsze uwzględniać strefę przechowywania, przygotowywania posiłków oraz strefę zmywania. Brak jednej z nich sprawi, że pomieszczenie przestanie być funkcjonalne. Aranżacje kuchni powinny więc podporządkować się głównej funkcji pokoju, co nie oznacza, że nie mogą zachwycać.

W małych wnętrzach warto przede wszystkim stosować środki, które pozwolą optycznie powiększyć wnętrze. W niewielkiej kuchni dobrze zastosować białą lub jasną kolorystykę ścian. Jeśli chcemy, by była bardziej przytulna, zadbajmy o drewniane blaty i meble, które doskonale sprawdzą się w tego typu pomieszczeniach. Ważną rolę odegra też oświetlenie kuchni, im więcej źródeł światła w małym pomieszczeniu, tym większe wrażenie przestronności.

Jako elementy dekoracji wnętrza w małej przestrzeni kuchennej powinny wystarczyć nam materiały wykończeniowe. Płytki ścienne do kuchni będą z powodzeniem spełniać to zadanie, a przy tym zabezpieczą nasze ściany, które łatwo ulegają zabrudzeniom w czasie gotowania. Możemy je również zastąpić dekoracyjną mozaiką w kuchni, która sprawi, że wnętrze będzie niezwykle nowoczesne. Możemy np. stworzyć z niej wyjątkowy, drobny akcent kolorystyczny w białej kuchni.

Poszukując inspiracji do małej kuchni, warto zajrzeć na stronę https://mo.design/category/kuchnia/, gdzie znajdują się wyjątkowe zdjęcia aranżacji nawet niewielkich pomieszczeń.

Comments are closed.

Advertisement
Kalendarz
September 2019
M T W T F S S
« Aug    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
  • Czemu żel do mycia twarzy jest konieczny?

    Nasza twarz musi być każdego dnia odpowiednio oczyszczona, dlatego zasypianie w makijażu to naprawdę zły pomysł, który może pogorszyć jej wygląd. Podstawą naszej kosmetyczki jest oczywiście odpowiednio dopasowany preparat do mycia twarzy. Dzisiaj mamy do dyspozycji naprawdę wiele ciekawych kosmetyków w różnej formie. Istnieje możliwość zakupu specjalnych pianek do mycia twarzy, które są bardzo lekkie, … »
  • Turystka w starożytności

    Starożytność to nie okres, kiedy podróżowano. Jednak podróże także były widoczne w tamtejszej epoce. Jednak nie tak rozległe i tak dalekie, jak dziś. Nie pozwalały na to środki, klimat, brak znajomości planety oraz wiele innych przeszkód. Choroby, problemy gospodarcze oraz brak ładu także dawały się we znaki. Dlatego biura podróży nie miały racji bytu nawet … »
  • Zabytki i zwiedzanie

    Najczęściej atrakcje turystyczne polegają na zwiedzaniu. Chyba, że pojechaliśmy do takiego miejsca, gdzie nie ma czego zwiedzać. Możemy odwiedzić tam knajpy, puby, plaże, restauracje oraz inne ciekawe miejsca. Każdy ma inne wyobrażenie zwiedzania. Dla jednych zabytki są ciekawe, a dla innych to zwyczajne budynki, które bardzo szybko się nudzą oraz nie mają jakiejkolwiek wartości. To … »